نماشویی ساختمان با طناب راپل در تهران

نماشویی ساختمان به صورت کاملا حرفه ای با کادری مجرب و ابزار های بروز برای انواع نما های سنگی ، چوبی ، شیشه ای ، فلزی
نماشویی ساختمان با راپل

نماشویی ساختمان با طناب راپل در تهران

نماشویی ساختمان به صورت کاملا حرفه ای با کادری مجرب و ابزار های بروز برای انواع نما های سنگی ، چوبی ، شیشه ای ، فلزی

فهرست مطالب

تخصص اصلی نمارخ در بخش نماشویی ساختمان می باشد . ما با استفاده از طناب به تمامی نقاط دور از دسترس هم اشراف داریم و با به کارگیری روش ها و ابزار نوین از جمله واتر جت ، مواد شوینده مخصوص ، سند بلاست و … تمامی آلودگی ها را از سطوح مختلف نمای ساختمان می زداییم

توجه داشته باشید که نماشویی ساختمان کاری بسیار تخصصی می باشد که در صورت به کارگیری افراد غیر متخصص در این زمینه و روش های نا مناسب (شست و شوی نما با اسید) ممکن است نمای ساختمان شما پاکیزه و تمیز شود اما استفاده از این مواد یا روش ها باعث تخریب تدریجی نمای ساختمان می شوند .

شست و شوی نمای ساختمان در تهران

همه ما به شهري تميز و زيبا نياز داريم كه با عبور کردن هر روزه از كنار آنها حس زيبايي به ما دست دهد. نماشویی ساختمان ، جلوه ی بهتری ازیک ساختمان کثیف دارد البته همه نماهای ساختمان نیاز به تمیزی یکسان ندارند و براساس موقعیت، عملکرد،  شرایط جغرافیایی و جو صورت مي گيرد.

همانطور كه مي دانيد،نمای ساختمان از مواد مختلفی مانند فلز ، شیشه ، آلومینیوم ، رندر ، آجر ، سنگ و غیره ساخته شده است و نياز به حذف آلاینده های مضر مانند اکسیدهای گوگرد، نیتروژن و سایر آلاینده های اسیدی است كه باعث خرابی نمای ساختمان می شوند.بنابراين مهم است که نمای ساختمان به طور منظم تمیز شوند.

به اين نكته توجه داشته باشيد كه شست و شوی نمای ساختمان كار افراد مبتدي نيست و نياز به افراد حرفه اي و آموزش ديده دارد.شركت نمارخ با فعاليت در زمينه نماشویی ساختمان در تهران ، سندبلاست ، كف شويي ساختمان ، نماشويي با راپل و شستن پنچره و استفاده  محلول ها و تجهیزات مورد نياز براي شست و شوي نماي ساختمان بدون اينكه ظاهر آن آسيب ببيند فرايند تمیزی ساختمان شما را به عنوان وظيفه اي مهم انجام مي دهد.

نماشویی ساختمان با راپل
نماشویی ساختمان با راپل

چرا نماشویی ساختمان مهم است؟

نماهای ساختمان باید به طور منظم از آلودگی ها و لکه ها پاک شوند. یک نمای تمیز نه تنها می تواند تأثیر مثبتی بر برداشت افكار عمومی داشته باشد ، بلکه به جذب یا حفظ افراد ساكن در ساختمان نيز کمک مي كند مخصوصا براي ساختمان هاي اداري و كسب و كار كه به دنبال جذب مشتري هستند.

اين نكته را در نظر داشته باشيد،تمیزی نمای ساختمان به اندازه ی تمیزی فضای داخلی ضروری است و به طور قابل توجهی بر نحوه ی درک مشتریان  و شهرت کسب و کارتان تأثیر می گذارد.

انواع نماهاي ساختمان ها

روش های نماشویی بر پایه آب و شامل شستشو با فشار، شستشوی حرارتی با بخار، سند بلاست و غیره است و تمیزی براي هر نما متفاوت مي باشد.

 • نمای سنگی

  نماهای سنگی بیشتر در معرض آلاینده های شیمیایی هستند تمیز کردن نماهای سنگی به دانش خاصی نیاز دارد زیرا روش های نادرست آسیب های جبران ناپذیری  به ساختمان می زند.

 • نمای چوبی

  نماهای چوبی نیز به نگهداری منظم نیاز دارند زیرا مورد حمله موریانه ها قرار می گیرند. بنابراین باید سالانه با مواد شیمیایی تمیز و در شرایط خوبی نگهداری شوند.

 • نمای شیشه ای

  نماهای شیشه ای اغلب مستعد خراشیدگی هستند همچنین توسط رسوبات معدنی شسته شده با آب لکه دار می شوند. بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکل مهم ، بايد به طور مرتب تميز شوند.

 • نماهای فلزی

  نماهای فلزی مستعد زنگ زدگی و تغییر رنگ هستند بنابراين تميزي و نماشويی ساختمان آنها اولويت دارد.

نماشویی ساختمان با راپل
نماشویی ساختمان با راپل

چطور بايد براي نماشویی ساختمان اقدام كنم؟

در ابتدا با کارشناسان شرکت نمارخ صحبت کنید تا ببینید بهترین طرح تمیز کردن سفارشی برای ساختمان تان چگونه است.نماهای فلزی برای از بین بردن لکه ها و زنگ زدگی به افراد حرفه ای نیاز دارند.

اگر ساختمان شما دارای گواهینامه LEED یا ويژگي هاي دیگری دارد، شرکت نمارخ می تواند كار شست و شوی نمای ساختمان را انجام دهد.پس از اینکه نما به طور کامل تمیز شد، بسیار مهم است که آن را آب بندی کنید تا از تعمیرات پرهزینه جلوگیری کنید.

نحوه شستشوی نماي ساختمان توسط شرکت نمارخ

اگر نمای ساختمان تمیز نشود کپک و آسیب های پرهزینه ای به همراه دارد. سرمایه گذاری برای تمیز کردن مناسب این مناطق با یک شرکت نظافتی حرفه ای به افزایش طول عمر ساختمان کمک می کند.افراد حرفه ای دانش تمیزی هر نوع نمایی را می دانند و با مواد مورد نياز، می توانند کل این روند را آسان کنند.

از آنجايي كه نماشويي ساختمان به نوع آن بستگي دارد.بنابراین، باید از متخصصان اين زمينه براي جلوگيري از آسيب به نماي ساختمان كمك بگيريد. داشتن ميزان تجربه و فعاليت شركت در حوزه نظافت نماي ساختمان بسيار مهم است.شركت نمارخ با تجربه كافي نیازهای نظافت شما را برعهده مي گيرد.

آماده سازی شستشوی نمای ساختمان

پیش از شروع نماشویی ساختمان ، تشخیص جنس مصالح مفید و مناسب ترین روش شست و شو بسیار مهم است. تفکیک بین انواع مختلف سنگ ها بسیار مهم است.

به عنوان مثال انواع سنگ آهک همانند ماسه سنگ به نظر می آید و از نظر شکل ظاهری بتون شبیه به سنگ های طبیعی می باشد. علاوه بر این ، بعضی از آجرها ممکن است حاوی ناخالصی هایی مانند ذرات آهن باشند که می توانند با مواد تمیز کننده خاصی واکنش نشان داده و در نتیجه لکه دار شوند!

انتخاب روش نماشویی نادرست می تواند صدمات جبران ناپذیری به متریال ساختمان وارد کند. همچنین توجه داشته باشید که برخی مواد شیمیایی ( و حتی آب ) که برای سنگ بی خطر هستند ، می توانند به سایر عناصر ساختمانی مانند عناصر تزئینی فلزی ، شیشه ، پنجره شیشه دار چوبی ، میله های آهنی پنجره و قاب تهویه صدمه بزنند! هر قسمت از ساختمان که در معرض نماشویی ساختمان نبوده اما امکان آسیب هستند ، باید پوشانده شوند.

نماشویی ساختمان به وسیله راپل
نماشویی ساختمان به وسیله راپل

شستشوی پنجره ساختمان

خیلی از نماهای ساختمان ها از شیشه استفاده می شود که دلیل کار کردن شیشه در نمای ساختمان ها نورگیر بودن ساختمان و جلوه زیبایی که دارند می باشد زمانی که بحث کثیفی و گرد و خاکی که بر روی این شیشه های نما و پنجرها وجود دارد باید فقط برای از بین بردن و شست و شو از بیرون ساختمان دسترسی پیدا کرد . شستشوی نما بدون داربست و به روش راپل در بسیاری از ساختمان ها و از قبیل نمای شیشه ای کاربرد فراوانی دارد.

لازم به یادآوری است در مورد زمان شستشوی نما و نماشویی شیشه در ساختمان این گونه است که حتما شستشوی نمای شیشه ای هر ۶ ماه یکبار باید انجام شود , زیرا شیشها اگر زمان بیشتری شسته نشوند دچار جرم گرفتگی می شوند که این جرم ها بعد ها به آسانی از بین نمی روند.

همچنین ساختمان های نوساز مشکل اصلی که دارند این است که دسترسی به پشت پنجرها برای شستشو دادن غیر ممکن است و زیبایی ظاهر ساختمان از دست می رود که در این مورد هم از سیستم دسترسی با طناب راپل بدون مزاحمت براحتی می توان استفاده کرد.

نماشویی ساختمان کامپوزیتی

مالکان ساختمان هایی که نمای کامپوزیتی دارن امروزه مهم ترین دغدغشان نظافت نما یا نماشویی ساختمان خود می باشد. نمای کامپوزیتی پس از گذر زمان به علت جذب  بالای آلایندگی بر خود زیبایی و شفافیت خود را از دست می دهند و به شدت جرم آلود دیده می شوند. اگر میخواهید نمای ساختمان کامپوزیتی شما شفافیت و زیبایی خود را از دست ندهد باید در زمان های مشخص مثلا ۶ ماه ۶ ماه به وسیله واتر جت و سپس ابر و تی و اسکاج شستشو شود.

شرکت نمارخ نماشویی ساختمان کامپوزیتی را با بهترین کیفیت و قیمتی کاملا تضمینی برای مشتریان گرامی انجام می دهند.

شستشوی نمای کامپوزیت به علت جذب آلودگی و جرم بالا و سختی بسیار زیاد برای نظافت نیازمند تجربه بالا و کادر حرفه ای می باشد. امروزه ساختمان های بیشماری را در سطح شهر می بینید که نمای آنها از کامپوزیت ساخته شده. کامپوزیت در نمای ساختمان ها بسیار جذاب و زیبا پدیدار می شود اما شرایط نگه داری و تمیزی آن اندکی دشوار می باشد. زیرا سطوح کامپوزیتی آلودگی ها و جرم ها را سریعتر از سطوح دیگر جذب میکند و پس از گذر زمان به دلیل باران های اسیدی و وجود گرد و خاک ها در نمای ساختمان سطوح آلوده و چرک آلود می شود.

برای شستشوی نماهای از جنس کامپوزیت توصیه میشود که یک برنامه ریزی دقیق انتخاب شود و در آن مدت زمان های تعیین شده، نمای ساختمان به وسیله طناب (راپل) نماشویی شود. مثلا هر شش ماه یا هر یک سال یک بار باید نمای ساختمان های کامپوزیتی نماشویی شود تا آلودگی ها به منافذ نمای ساختمان نفود نکند و براقیت کامپوزیت ها از بین نرود.

از مهمترین مزییت های داشتن برنامه ریزی برای نماشویی نمای کامپوزیتی می توان به صرفه جویی در هزینه ها اشاره کرد به طوری که اگر در بازه های زمانی تعیین شده اقدام به شستشوی نمای کامپوزیتی ساختمان خود کنید به مراتب هزینه کمتری از یک نمایی که دارای جرم و آلودگی بیشتری هست ،پرداخت می کند

نماشویی نمای سیمانی

بعضی از نمای ساختمان دارای سطوح سیمانی می باشد که گاهی اوقات در برخی نماها جلوه زیبایی به علت سبک بودن و رنگ سفید سیمان دارد.اما با گذر زمان کثیفی ها و آلودگی ها به سطوح سیمانی نشسته و نمای ساختمان چرک آلود می شود و زیبایی خود را از دست میدهد. به همین دلیل جهت جلوگیری از این امر شرکت نمارخ در کمترین زمان و با بهترین روش نماشویی نمای ساختمان سیمانی را با بهترین کیفیت ممکن به شیوه نماشویی با طناب توسط کادر خود و دستگاه نماشویی واترجت بدون نیاز داربست انجام می دهد.

در نظر داشته باشید که نماشویی نمای سیمانی را با استفاده از داربست هم میتوان انجام داد اما قیمت نماشویی با طناب بسیار معقول تر و ارزان تر نسبت به داربست می باشد و همچنین روش طناب راپل در نماشویی کار در ارتفاع از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است.

ساختمان با نمای سیمانی
ساختمان با نمای سیمانی

نماشویی نمای شیشه ای

معمولا ساختمان های مرتفع به خصوص برج ها نمای شیشه ای دارند که از شیشه برای جلوه زیبایی بیشتر استفاده میکنند از این رو سفارش های نماشویی نمای شیشه ای به مراتب بیشتر میباشد. زیرا که این نما ها تا زمانی زیبا هستن که تمیز و عاری از هر گونه الودگی باشند .

هوای آلوده و موادی که در هوا وجود دارد و گاهی اوقات با بارش باران روی سطوح نمای ساختمان می نشیند موجب میشد نمای شما آلوده شده و جرمی که بر روی نما قرار میگیرد زیبایی ان را از بین میبرد و صورت خوشی ندارد. به خصوص در نماهای شیشه ای که زیبایی آنها در درخشش و براقیت آنها است. و باید نماشویی انجام شود در این خصوص نماشویی با طناب بهترین گزینست .

نماشویی در ساختمان های نما شیشه ای از اصولی هست که همواره باید رعایت شود و مرتب در زمان های تعیین شده به وسیله راپل و بدون داربست این فرایند انجام شود زیرا با انجام این کار هم نمای ساختمانتان تمیز خواهد ماند و هم قیمت نماشویی شیشه نمای ساختمان شما به علت کمتر بودن جرم در سطوح نما کاهش خواهد یافت.

نماشوی به وسیله واترجت

برای نظافت نمای ساختمان روش های بسیاری وجود دارد اما بهترین روش برای این کار استفاده از واترجت می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد زیادی در نماشویی ساختمان دارد دلیل این کار هم این می باشد که محدودیتی در اجرای فرایند نماشویی با واتر جت نیست و برای همه ساختمان های با هر نمایی قابلیت اجرای نماشویی را دارا می باشد نماشویی با واترجت به وسیله یک دستگاه صنعتی قدرتمند 220 بار انجام میشود که به مانند کارواش سطوح را تمیز و پاکیزه می کند.

از واتر جت برای شست وشوی انواع نما های ساختمان از جمله شیشه ای ،کامپوزیتی ، سیمانی ،ترمودی ، سنگی و بسیاری دیگر استفاده می شود .در ویدیو زیر نمونه شست وشوی نمای اجری به وسیله واتر جت را مشاهده می کنید

نماشویی به روش سند بلاست

یکی دیگه از روش هایی که در نظافت نمای ساختمان پرکاربرد هست نماشویی به روش سند بلاست می باشد این روش برای انجام مراحل نیازمند دقت بالایی می باشد از این رو تیمی که از این روش استفاده میکند باید به خوبی آموزش دیده باشد زیرا این روش باعث لایه برداری سطوح می شود و نمی توان در همه نما ها از آن استفاده کرد و در صورت استفاده اشتباه موجب تخریب و صدمه زدن به نمای ساختمان شما می شود . در فرایند سند بلاست از مواد سیلیس برای پاکیزگی نمای شما استفاده می شود که به وسیله فشار بالای آب به سطوح شما پاشیده می شود و محدودیتی که این مواد دارند باعث می شود شما فقط در نماهای آجری ، سنگی ، تیشه و بتنی بتوانید از این روش استفاده کنید

قیمت شستشوی نمای ساختمان

نماشویی ساختمان برای هر پروژه ای متفاوت می باشد زیرا نماها یکسان نیستن از این رو نمی شود یک قیمت واحد برای همه نماها در نظر گرفت ولی عواملی که رو قیمت گذاری تاثیر دارند را می توان ذکر کرد.

ارتفاع ساختمان یکی از عوامل تاثیر گذاری روی قیمت می باشد و رابطه مستقیم با قیمت دارد قبل از قیمت گذاری با حضور در محل باید همه جوانب کار سنجیده شود

از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ مصرفی نمای شما می باشد. زیرا با توجه به سنگ نما می توان روش های سشتشو را اعمال کرد که هر کدام هزینه متفاوتی دارد.

از دیگر عوامل میتوان به عمر و کیفیت سنگ نما اشاره کرد که با نظر کارفرما و توافق طرفین میتوان ابتدا ترمیم نما در صورت نیاز به تعویض از طریق خدمات پیچ و رولپلاک و یا سیمان کاری و همچنین رنگ آمیزی انجام داد و همه این موارد بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد با انجام نماشویی به صورت دوره ای میتوان این هزینه ها را کاهش داد.

به طور کلی پس از درخواست شما مبنی بر انجام خدمات نمای ساختمان شرکت نمارخ ، تیم ما با حضور در محل مورد نظر شما و بررسی همه جانبه ساختمان کلیه اقداماتی که نیاز باشد را به صورت لیست گرد آوری میکنم و با مشاوره شما را از روند انجام کار و پروزه نهایی آگاه می سازد و بعد از توافق فرایند های نماشویی ، ترمیم ، پیچ و رولپلاک ،رنگ آمیزی ،نور پردازی و یا هر موردی که نیاز باشد بر روی ساختمان شما انجام شود آغاز میگردد.

شستشوی نمای ساختمان در تهران

شرکت نمارخ کلیه خدمات خود را در سراسر ایران ارائه میکند در تهران نیز تیم نمارخ هر گونه خدماتی در خصوص نمای ساختمان باشد اماده انجامش در خود شهر یا حومه هست

اگر قصد انجام نماشویی ،پیچ رولپلاک، نصب تور مرغی، رنگ آمیزی و یا هر گونه خدمات دیگر داشتید می توانید با شماره ۰۹۱۰۹۵۴۵۱۸۳ و یا از طریق فرم درخواست تماس با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا به تمامی سوالات و خواسته های شما جامعه عمل بپوشانیم.

شستشوی نما با طناب چه فوایدی دارد؟

شستشوی نما با طناب امروزه رایج ترین روش انجام نماشویی می باشد و در موارد بسیار کمی از داربست استفاده می شود زیرا هزینه تمام شده کار به روش راپل در مقایسه با داربست بسیار به صرفه ست علاوه بر این سرعت انجام این فرآیند بسیار چشم گیری بالاست هم زمان راه اندازی و هم زمان عملیات شستشو .

دسترسی به تمامی نقاط ساختمان ، به منافظ ریز و درشت و انعطاف بالا در کار به وسیله راپل باعث شده تا امروزه انتخاب اول در نماشویی ساختمان باشد . که لازمه ان مهارت بالا و امکانات مناسب است کادری که فرآیند نماشویی را بر عهده میگیرند باید تمامی مهارت های صعود و فرود با طناب را اموخته باشد با تمامی مواد تمیز کننده سطوح آشنایی کامل داشته باشند کادر ما در شرکت نمارخ تشکیل شده از تیمی حرفه ای در زمینه کار با طناب راپل و تیم بررسی و اجرایی که وظیفه انتخاب ها (به عنوان مثال انتخاب بهترین روش شستشویی ، انتخاب مواد شوینده مناسب با جنس نمای شما و مواردی از این دست) بر روی ساختمان شما را بر عهده دارد .

شست و شوی نما بدون داربست

نماشویی ساختمان به دو روش با داربست و بدون داربست ( روش راپل ) انجام می شود . در گذشته از داربست برای این کار استفاده می شد که زمان اماده سازی بالا و هزینه هایی بالایی داشت و اگر پروژه را به کسی که کار بلد بود نمی سپاردند بعضی مواقع اسیب هایی هم به نمای ساختمان میزد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی روش با طناب راپل جایگزین دابست شد به طوری که اکثر فعالیت های مربوط به نما از این روش استفاده میشود

روش راپل زمان اماده سازی بیار کمتری نیاز دارد سرعت انجام کار بالا تر میباشد و در انجام هزینه ها صرفه جویی به همراه دارد شرکت نمارخ از روش داربست و بدون داربست (راپل) برای پروژه های خود استفاده میکند ولی پیشنهاد ما روش با طناب راپل میباشد . البته باید ساختمان شما شرایط استفاده از این روش را دارا باشد که به طور عموم اکثر ساختمان ها این شرایط را دارند.

ملزومات روش راپل بهره مندی از تیم متخصص در این حوزه و استفاده از تکنولوژی در ابزار ها و موادی که برای پاکیزگی استفاده میشود این ترکیب در کنار هم کاری با کیفیت را برای مشتریان به همراه دارد ما در نمارخ از بروز ترین ابزار و ماهر ترین افراد برای پروژه های خود بهره میبریم

برچسب ها

آخرین مطالب

نصب تابلو نمای ساختمان نمارخ

نصب تابلو

13 اردیبهشت 1401

سیمانکاری نمای ساختمان نمارخ

سیمان کاری

14 اسفند 1400

نصب توری مرغی نمارخ

تور مرغی

28 بهمن 1400

رنگ آمیزی نمای ساختمان نمارخ

رنگ آمیزی

8 بهمن 1400

نورپردازی نما نمارخ

نورپردازی

30 دی 1400

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نمارخ

پیچ و رولپلاک

30 دی 1400

مطالب پیشنهادی

نصب تابلو نمای ساختمان نمارخ
نصب ، تعمیر و تعویض تابلو های نمای ساختمان با طناب راپل بدون داربست در تهران و سراسر کشور با بهترین کیفیت و قیمت مناسب
سیمانکاری نمای ساختمان نمارخ
اجرای پروژه های سیمان کاری نمای ساختمان بر روی انواع نماهای به صورت تمام حرفه ای در تهران و سراسر کشور توسط تیم نمارخ
نصب توری مرغی نمارخ
نصب توری مرغی برای مواردی چون جلوگیری از ورود پرندگان و حیوانات به ساختمان ، درست کردن حیاط خلوت و… در تهران و سراسر کشور توسط تیم نمارخ
رنگ آمیزی نمای ساختمان نمارخ
انجام خدمات رنگ آمیزی و نقاشی و بتونه و…. نمای ساختمان با بالاترین کیفیت ،بهترین کادر حوزه نقاشی ساختمان در تهران و سراسر ایران
نورپردازی نما نمارخ
خدمات نورپردازی نمای ساختمان اعم از تعویض لامپ ،پروژکتور و …سوخته و نصب انواع لامپ ها به وسیله راپل توسط تیم حرفه ایه نمارخ در سراسر ایران
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نمارخ
پیچ و رولپلاک انواع سنگ نما تراورتن ،گرانیت و…به وسیله طناب راپل همراه با تیم تخصصی نمارخ در سراسر کشور
4.7 7 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها